Siūlau keletą didaktinių žaidimų, kurie galėtų paįvairinti pamokas.

Ponaičiai ir panelės Skaičiai

Šitą žaidimą galima žaisti, norint įtvirtinti lentelinę sudėtį, atimtį, daugybą bei dalybą. Grupei vaikui prisegamos kortelės su reiškiniais. Jie įgyja naujus vardus, pvz.: jei vaikas turi kortelę su užrašu „6+3“, tai visą dieną šis mokinys vadinamas „ponaičiu 9“ arba „panele 9“. Jei kuris iš klasės draugų kreipiasi neteisingu vardu tris kartus, tai turi duoti fantą. Baigiantis pamokoms fantai išpirkinėjami dainelėmis, eilėraščiais ir pan.

Kiaušinių MATEMATIKA

Lentoje pakabinamas plakatas-žaidimas su šešiasdešimčia sunumeruotų langelių (tai kiškučio kelias, kuriuo eidami vaikai turės padėti „surinkti kiaušinius“). Plakate pažymimos starto ir finišo linijos. Paruošiama 30 „kiaušinių“ (Tai kortelės su matematiniais reiškiniais. Kitoje kortelės pusėje parašytas atsakymas, tačiau šis yra uždengtas dar vienu lapeliu, prisegtu sąvaržėle. Atsakymą bus galima pamatyti tik pakėlus baltąjį lapelį). Paruošiami 7 „kiaušinėliai“ be užduočių. Juos ištraukęs žaidėjas praleidžia ėjimą. Bus reikalingas žaidimų kauliukas.

Žaidėjas ištraukia kortelę su užduotimi. Teisingai atlikus užduotį, meta kauliuką ir „paeina“ atitinkamą langelių skaičių. Plakate pažymimas nueitas kelias. Sekantis žaidėjas eina ne nuo starto linijos, bet nuo pažymėtos-nueitos vietos. Neteisingai išsprendęs užduotį, padeda kortelę atgal į krūvelę. Šis žaidėjas neturi teisės mesti kauliuko. Laimi tas, kuris pasiekia finišo liniją.

Saldainukų matematika

Klasė suskirstoma grupėmis. Kiek grupelių, tiek rūšių saldainių prireiks. Kiekviena grupė gauna po skirtingą užduotį, pvz.: kiek saldainių komandai prireiks, jei kiekvienai grupei reikės padovanoti po 7 saldainukus. Šitą uždavinį komanda turi išspręsti ir paaiškinti sprendimą visai klasei. Kai užduotį atlieka teisingai, paduodami saldainiai, kuriuos ir turi išdalinti, kaip užduotyje buvo nurodyta. Vėliau kiekviena grupė turi suskaičiuoti (ir paaiškinti sprendimą), kiek iš viso saldainių gavo iš kitų grupių. Tada pateikiama dar viena užduotis: po kiek saldainių gaus kiekvienas grupės narys. Saldainius turi pasidalyti po lygiai. Sprendimą reikia užrašyti ir paaiškinti.

Surask 100

Šis žaidimas skirtas skaičių numeracijai iki 100 mokyti bei diagramų piešimui. Klasėje ant įvairių daiktų (lentos, suolų, langų, durų, kompiuterių, gėlių vazonėlių) priklijuojami lipukai su skaičiais iki 100. Naudojami trijų spalvų lipukai: raudonos, geltonos, žalios. Vaikams išdalinami lapai su tuščiomis diagramomis. Davus signalą jie turi surasti skaičius iš eilės ir pažymėti juos diagramoje. Laimi tas, kuris pirmas teisingai užpildo diagramų lapą.

Spauskit nuorodą ir galėsite atsisiųsti suarchyvintus matų plakatėlius.

„Dešimtys ir vienetai“

Siūlau kompiuterinę vaizdinę priemonę „Dešimtys ir vienetai“. Šis projektas sukurtas su Microsoft Power Point programa.

Klasė

Darbo pavadinimas Dokumento formatas ir apimtis Vardas, pavardė Mokymo įstaigos pavadinimas
  Sudaryk diagramą „Pelės“ *.doc + *.zip = 8,03 KB Milda Mikulienė Klaipėdos „Versmės“
pagrind. m-kla